مدیریت بحران، بحران

 • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
 • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
 • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
 • راهنماي پرداخت آنلاين
خريد آنلاين

متغیرها: مدیریت بحران، بحران

توضیحات: ۴۴ صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

– تعریف بحران :

بحران[۱] از ريشه يوناني در معناي جوركردن، قضاوت، لحظه حساس و مشاجره گرفته شده است. بحران به معناي تغيير ناگهاني است كه در جريان يك بيماري پديد مي‌آيد و صفت ويژه آن معمولاً بروز حوادث و وخامت است. در معناي مجازي، شرايط و اوضاع يا دوراني خطرناك و فاقد اطمينان را مي‌رساند. بحران، حالت و فرايندي است كه با آن تعادل ناپديد مي‌شود و از انتقالي نسبتاً اجتناب ناپذير به سوي شرايط و اوضاعي ديگر خبر مي‌دهد(لاوروس[۲]، ۲۰۰۳: ۳۸۶).

………………………

– ویژگی­های بحران :

بحران ها داراي ويژگيهاي زير مي‌باشند(کومبز، ۲۰۰۷):

۱- بحران عموماً غير قابل پيش بيني است ( يعني نمي‌توان پيش بيني كرد كه كي و در كجا اتفاق مي‌افتد)

۲- بحران ها آثار مخربي دارند و مردمي‌كه تا قبل از بحران نيازمند كمك نبودند به محض وقوع بحران نيازمند كمك مي‌شوند.

………………

– مراحل يك بحران :

هر بحران داراي مراحلي بشرح زير مي­باشد(میرزایی، ۱۳۹۱):

 1. احساس خطر نمودن مانند رانندگي نمودن – كار در كارخانه و دستگاههاي پر خطركه ممكن است براي هر يك از افراد سازمان و يا براي هر سازمان اتفاق بيفتد از طرفي تغيير عقايد بسيار سخت تغيير پيدا مي نمايد لذا درك خطرات در مواقعي دشوار است لذا كارهايي كه سود و زيان آگاهانه وغير آگاهانه دارند همانند ايمني غذا و سلامتي در محيط استفاده از مواد شيميايي منبع اطلاعات مواد مصرف كننده­اي كه ايجاد گيجي مي نمايد و مسايل زيستمحيطي از مواردي هستند كه ايجاد بحران مي نمايند همچنين هيجان از بين عوامل تغيير بحران بسيار قوي است كه شامل هيجانات عمومي – هيجانات حقوقي – رسانه هاي گروهي – فرمولهاي سياسي مي­باشند.– انواع بحران : …………………..مفهوم بحران می­تواند به معنای انحراف از وضعیت تعادل عمومی رابطه سازمان بامحیط یا تعریفی از خصوصیت محیطی باشد که سازمان مجبور است به صورت مستمر از آناگاهی داشته باشد. در هر یک از این دو نگرش، انجام مسائل بحران در یک دیدگاه مدیریتاستراتژیک به بهترین وجه قابل درک است(بوث[۳]، ۱۹۹۳: ۶۴).انواع بحران سازمانی : الف ـ طبقه­بندی بحرانها از لحاظ ناگهانی بودن یا تدریجی بودن آنها:………………………………………………………………………………………..هيچ الگوي واحدي که بتواند تحقيق در خصوص موضوع مديريت بحران را راهنمايي کند وجود ندارد محققان تمايلدارند هر کدام بر يک عنصر خاص از اجزاي فرايند مديريت بحران تمرکز کنند، ميتراف و همکاران۲۵ ، (۱۹۸۷) بر حسابرسي بحران، نلسون ـ هارچلر۲۶ (۱۹۸۶) بر تيم‌هاي مديريت بحران، ترويت و کلي ۲۷(۱۹۸۹) بر برنامه‌هاي مديريت بحران، ريلي ۲۸(۱۹۸۷) بر آمادگي درمقابل بحران، اشريدر ۲۹ (۱۹۹۰) بر يادگيري از وقايع ناگوار، پاوچانت و ميتراف۳۰(۱۹۹۲)بر فعاليتهايي لازم براي آمادگي در مقابل بحران و نيز عهدنامه سازماني براي مقابله با بحرانها تمرکز کردند و تحقيقهايي را انجام دادند. در هر صورت بايد فرايندي ازمديريت بحران مطرح شود که همة عناصر فوق را در بر داشته باشد چون هر کدام از آنهاقسمت مهمي‌از مديريت بحران سازماني هستند.– نظريه تعادل در مديريت بحران : – نظریه مديريت شناور(جزيره­اي) : مدل های مدیریت بحران: بارنت در مدل خود وظایف و عواملی که سازمان را قادر به استفاده مناسب از مدیریت بحران کند را تشریح می­کند(شکل ۲-۳). در این مدل ابتدا نویسنده چهار عامل را که در مقابل مدیریت بحران وجود دارد را نشان می­دهد(بودرئوکس۳۲، ۲۰۰۶: ۸): – شش گام موثر در مديريت بحران:  ………………………..الوانی، مهدی(۱۳۸۴). مدیریت عمومی. چاپ بیست و پنجم. تهران: نشر نی.بابایی اهری، مهدی(۱۳۸۳). مدیریت بحرانهای سازمانی. کمال مدیریت. شماره ۴ و ۵…………………Boudreaux, Brian(2006). “Exploring a Multi4Stage model of crisis management: utilities, hurricanes, and contingency”, Journalism and Communications, May.Brian Boudreaux,(2006)”Exploring a Multi-Stage model of crisis management: utilities, hurricanes, and contingency”, Journalism and Communication, May.………………………
 2. ……………………
 3. …………………..
 4. Brent, W. Ritchie(2003). “Chaos, Crises and Disasters: a strategic Approach to crisis Management in th Tourism Industry”; Tourism Management Journal ; University of Canberra, Australia.
 5. ………………….
 6. بالاغفاری، ع؛ علی­گل­بندی، ک(۱۳۸۸). مدیریت ثبت اسناد ضروری پزشکی. ساری: انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران.
 7. بابای اهری، مهدی، (مدیریت بحران سازمانی)، کمال مدیریت، شماره ۴و۵٫۱۳۸۴٫
 8. منابع
 9. مهمترین اقدامات در مواجهه با بحران :
 10. – لزوم سياست گذاري و برنامه ريزي كلان در مديريت بحران :
 11. ……………
 12. ………………
 13. الف- مدل بارنت۳۱
 14. ……………
 15. ……………….
 16. …………….
 17. – نظريه هاي مديريت بحران :
 18. چرخه مديريت بحران :
 19. – مديريت بحران :
 20. د) طبقه بندی بحران ها با توجه چگونگی بوجود آمدن آنها :
 21. ج ـ طبقه­بندی بحرانها از دیدگاه «میتراف[۵]»:
 22. ب ـ طبقه­بندی بحران از دیدگاه «پارسونز»:
 23. بعضی از بحرانها بهصورت ناگهانی و یک دفعه بهوجود می­آیند و اثرات ناگهانی بر محیط درونی و بیرونی سازمان می­گذارند. به این بحرانها، بحرانهای ناگهانی[۴]می­گویند.
 24. برای اینکه بتوان بحرانها را شناسایی و تفکیک کرد بهتر استکه آنها را دسته­بندی کرده و مبناهایی را برای تفکیک آنها در نظر گرفت.
 25. ………….
 26. – تعریف بحران سازمانی :
 27. بحرانها انواع مختلفی دارند، از نظر اهمیت، بحرانها را می­توان به صورت زیر طبقه­بندی نمود(رمضانی، ۱۳۸۹):
 28. …………….

[۱]. Crisis

[۲]. Lerouss

 

 

 

 

 

 

 

[۳]. Booth

[۴]. Abrupt Crises

[۵]. Mitroff

 

 

۹۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۴-۰۶-۱۸
كد : 619
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :

محصولات پیشنهادی

درباره موسسه تحقیقات دانشگاهی ایران (آسان تز): موسسه تحقیقات دانشگاهی ایران (آسان تز) با هدف تأمین نیازهای دانشجویان به کلیه مقالات فارسی، پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه ها و ترجمه های مقالات معتبر خارجی راه اندازی شده است. دانشجویان می توانند کلیه مقالات مورد نیاز خود را در تمامی رشته ها از این سایت دانلود نموده و حتی پرسشنامه های مورد نیاز برای پایان نامه ها و تحقیقات خود را هم در قسمت پرسشنامه ها پیدا کنند. در این مرکز و بانک جامع پژوهشی قسمتی هم به مقاله های خارجی با ترجمه آنها اختصاص داده شده است که دانشجویان می توانند برای مقاله های بیس پایان نامه های دانشجویی خود از آنها استفاده کنند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان تز ( مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه - پرسشنامه - پروپوزال آماده ) محفوظ می باشد .